Anasayfa Hakkımızda İletişimin Önemi Niçin Mature? Bize Hangisi? İlk Tanışma Bize Uygun mu? Bizi Aydınlatanlar Atatürk’e İnsan / Çocuk Bebek Eğitimi Sınav Kaygısı Çocuk Eğitimi Ev Öğretmenleri Yetiştirme Programı Ev Öğr Eğitimleri Çocuklarımız Hizmetlerimiz Ailelerimizden Bizimle Tanışın Medyada Epiktetos Mutluluk Öngörü Zeytinin Teri Kazandığımız An! Muazzez İ. Çığ Ağız Sağlığımız Ertan Tuzlacı Cankurtaran Omuz Ağrısı TÜDADER Sitenin Kullanım Koşulları Sık Sorulan Sorular

Niçin Mature?

 

 

MATURE®

Eğitim ve Aile Danışmanlığı

Merkezi

Telefon

0216 327 06 39 0533 262 54 57

Elektronik Posta

 

 

 

 

Sitenin Kullanım Koşulları

Kaynak gösterilmek koşulu ile sitemizden alıntı yapılabilir.

© 2000-2009 MATURE Eğitim

Ailelerin Çocuklarının Eğitiminde MATURE ile İşbirliği Yapmalarının Nedeni

Oktay Ailesinin Görüşü

MATURE adını, MATURE'den hizmet alan bir yakınımızdan öğrenmiştik. MATURE'ye tanışmak amacıyla ilk gittiğimiz anda farklı, bir ortama girdiğimizi anlayıverdik.

Sonsuz sevgi ve huzur dolu bir ortam

Kuşkusuz kurucuların yanında, tüm emek verenlerin (aile danışmanları ve Ev Öğretmenleri), bu ortamın yaratılmasında büyük payları var. MATURE'nin bizim beklentimizi asıl karşıladığı alan tüm Ev Öğretmenlerine vermiş olduğu eğitim.

Eğitim sadece başlangıçla sınırlı kalmamakta.

Kendisini çocuk eğitimi konusunda geliştirmeye istekli Ev Öğretmenlerinin ve danışmanlık hizmeti alan ebeveynlerin de katılabilecekleri eğitim programlarına da aracılık ediyorlar.

İkizlerimize, biri MATURE'den, iki Ev Öğretmeni bakıyor. Bizim bulduğumuz bakıcımızın ve anne olarak benim de MATURE'nin verdiği eğitim programına katılmamızın gerekli olduğuna karar verip ve ikimiz de bu programa katıldık. Sonuç; Bizim bulduğumuz bakıcımızın kendisini bir üst noktaya taşıması (Ev Öğretmeni oldu artık) ve uyumlu çalışan iki Ev Öğretmeni'ne ikizlerimizi emanet etmiş olmamız.

Saygı ve sevgiler...

Nihan ve Zeki Oktay

Uyumlu çalışma

Her ikisi de MATURE eğitimine katılmış Ev Öğretmeni oldukları için, aşağıdaki konularında ortak görüşe sahip olmuşlardı. Ev Öğretmenlerimiz, ailelerin,

  • Neler bekledikleri,

  • Hangi konularda tereddüt yaşadıkları,

  • MATURE'nin çocuk eğitiminde ve bakımında neleri hedeflediğini ve

  • Kendilerinden nelerin beklendiğini çok iyi biliyorlar.

Bir anne olarak benim de bu eğitime katılmamın sağladığı pek çok yarar var kuşkusuz.

Bu programda aktarılanlar, sadece çocukların eğitimiyle sınırlandırılmış değil, genel olarak yaşamımızda hep var olan sorunları aşmaya yönelik. Öncelikle kendinizi sevin diyor bu eğitim programı. Ayrıca bu program aracılığıyla, MATURE'nin ve katılan Ev Öğretmeni adaylarının da çocuk eğitimi konusuna ne kadar ciddi yaklaştığını da gözleme şansını yakaladık.

Sonuç olarak şunu tekrar vurgulamak istiyoruz

Bilimsel bir bakış açısıyla yola çıkmış deneyimli ve bilgili kişi ve kurumlardan ne kadar erken yararlanılırsa, eğitimden elde edilecek verim de aynı oranda fazla olacaktır.

Çocuklarımız sadece bizler için değil, toplum için var olmaları gerektiğinin bilinciyle ve sonsuz sevgiyle büyümeli.