Anasayfa Hakkımızda İletişimin Önemi Niçin Mature? Bize Hangisi? İlk Tanışma Bize Uygun mu? Bizi Aydınlatanlar Atatürk’e İnsan / Çocuk Bebek Eğitimi Sınav Kaygısı Çocuk Eğitimi Ev Öğretmenleri Yetiştirme Programı Ev Öğr Eğitimleri Çocuklarımız Hizmetlerimiz Ailelerimizden Bizimle Tanışın Medyada Epiktetos Mutluluk Öngörü Zeytinin Teri Kazandığımız An! Muazzez İ. Çığ Ağız Sağlığımız Ertan Tuzlacı Cankurtaran Omuz Ağrısı TÜDADER Sitenin Kullanım Koşulları Sık Sorulan Sorular

Bize Hangisi?

 

Bakıcı İhtiyacı
Sistemin Yararları
Müşteri Memnuniyeti
Uygun mu?

 

MATURE®

Eğitim ve Aile Danışmanlığı

Merkezi

Telefon

0216 327 06 39

0533 262 54 57

Elektronik Posta

 

 

 

 

Sitenin Kullanım Koşulları

Kaynak gösterilmek koşulu ile sitemizden alıntı yapılabilir.

© 2000-2015 MATURE Eğitim

Bize Hangisi Uygun?

Ev Öğretmenliği Sistemi

Ev Öğretmenliği sisteminin çocuklarımıza olan katkısı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Ev Öğretmeni® sistem içinde, çocuğa yararlı olacak ekibin uygulayıcı üyesi olarak çocuğun gelişimine katkıda bulunur. Çocuğa, Ev Öğretmenliği Sisteminde yer alan, konusunda uzman Aile Danışmanının bilgi ve tecrübesi oranında katkıda bulunur.

Ev Öğretmeni® MATURE®  aile danışmanının eğitim vereceği çocuk için özel olarak hazırladığı eğitim programını (bakım eğitimin önemli bir parçasıdır) ailenin evinde uygular.

Sistemin Yararları

Aile çocuğuna bakacak kişinin bilgi ve becerisi ile sınırlanmaktan kurtuluyor, kendisini sürekli geliştiren MATURE Aile Danışmanının (Çocuk Gelişimi ve Eğitimi uzmanı) bilgi ve deneyimleri ile sınırlarımızı geliştiriyoruz.

Bu sistemde kişi ile değil, Aile Danışmanı, MATURE Ev Öğretmeni ve Aileden oluşan ekip ile çocuğa yararlı oluyoruz. Böylece aile bakıcının sınırlarından kurtuluyor, çocuğuna yararlı oluyor, sorunların birlikte çözümü için ekip çalışmasına güveniyor.

Ev Öğretmeni® olmak için özel bir eğitim almak gereklidir.

Eğitim kendilerini geliştirmek isteyen Ev Öğretmenlerimizi olumlu olarak etkilemektedir.

Ev Öğretmeni® adaylarının çocuğa özel hazırlanmış MATURE® eğitim programını uygulayabilmeleri için, kendi potansiyellerini tanımayı ve harekete geçirmeyi öğrenmeleri gereklidir. Bu da katılacakları öğrenme gurubunda, bilgi ve tecrübeyi paylaşmak, bunları uygulayarak becerileri kazanmakla  mümkündür.

MATURE®  Ev Öğretmeni® adayı eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra çalışmaya hazır hale gelebilmektedirler. Eğitime katılan her on kişiden bir veya iki kişi Ev Öğretmeni® olarak çalışmaya başlayabilmektedirler.

Ev Öğretmeni® adayları, sevdikleri işi, sevgi dolu bir ortamda, kendi seçtikleri semtte nasıl yapacaklarını bu eğitim sırasında göreceklerdir.

Bir kişinin MATURE®  Ev Öğretmeni® adayı eğitim programına katılmış olması Ev Öğretmeni® olabileceği anlamına gelmemektedir.

Ev Öğretmeni adayında aranan özellikler

MATURE®de bizler, anne ve baba olarak, o kişiye kendi çocuğumuzu ve evimizi emanet edebileceğimize inanıyorsak birlikte çalışıyoruz. Dürüst ve güvenilir olmasına ek olarak, çocuğun gelişim durumuna göre vereceğimiz eğitim programını uygulayabileceğine inanıyorsak ve o kişinin iş disiplini olduğuna düşünüyorsak  çalışıyoruz.

Ev Öğretmenliği® Sistemi Bizim Ailemizin Yapısına Uygun mu?

Bazen, MATURE Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezini nitelikli bakıcı bulan, bu kişilere de Ev Öğretmeni diyen bir aracı kurum olarak algılanmaktadır.

Çocuk bakıcısı 

Çocuk bakıcısı çocuğa bakan kişidir.Çocuğa en fazla kendinde var olanı verebilir.

Bakıcıların niteliklerini görgülerini ve birikimlerini incelerseniz çocuğunuza ne kadar katkıda bulunabileceklerini, diğer bir deyişle neler veremeyeceklerini anlayabilirsiniz.

Bakıcılar çocuğa isteyerek veya istemeden nasıl zarar vermektedir?

Çok farklı bir kültürden gelen, dil, değer yargıları, gelenek ve görenekleri farklı biri çocuklarımıza öncelikle,

  • Dil gelişimi

  • Kişisel sosyal gelişim

  • Ruhsal ve duygusal gelişim

alanlarında olumsuz etkiler yapabilir.

Eğer bakıcı bebeğin veya çocuğun ana diline tam olarak hakim değilse, sözel iletişimde büyük hatalar yapmaktadır.

Bebek veya çocuklarımız işittiği şeylerle gördüğü nesneler (varlıklar) arasında bağlantı kurarak konuşmayı öğrenmektedirler. Çocuk bir yaşındayken belirli kişi ve nesneler için kullandığı sözcükleri aklında tutar. Konuşmaya hazır oluş “öğretilebilir evre” olarak kabul edilen 12 ila 18. aylar arasındadır. Bu dönemde Türkçeyi doğru konuşan kişilerle bir arada olması çok önemlidir.

Çocuk Bakıcısının Aileye Yararları

Çocuğumuza bakarken bize de bakar.

Çocuğun bakımının yanında, evin derlenip toparlanmasını, yemeği, ütüyü, temizliği bir kişiyle ve ucuza çıkartabiliriz.

Biz ne dersek onu yapar kendi bildiğini uygulamaz (mı acaba?)

Çocuk Bakıcısının Çocuğa Yararları

Çocuğumuza bakar

Kendi bilgi ve görgüsünü çocuğumuza aktarır.

"Asıl işi temizlik, yemek pişirme gibi ev işleri olan bir kişi çocuğa gerçek anlamda katkı yapamaz!"

 

ÇOCUK BAKICISI BULMAK İÇİN ELEMEN BULAN YERLERE BAŞVURMANIZ GEREKLİDİR.