Anasayfa Hakkımızda İletişimin Önemi Niçin Mature? Bize Hangisi? İlk Tanışma Bize Uygun mu? Bizi Aydınlatanlar Atatürk’e İnsan / Çocuk Bebek Eğitimi Sınav Kaygısı Çocuk Eğitimi Ev Öğretmenleri Yetiştirme Programı Ev Öğr Eğitimleri Çocuklarımız Hizmetlerimiz Ailelerimizden Bizimle Tanışın Medyada Epiktetos Mutluluk Öngörü Zeytinin Teri Kazandığımız An! Muazzez İ. Çığ Ağız Sağlığımız Ertan Tuzlacı Cankurtaran Omuz Ağrısı TÜDADER Sitenin Kullanım Koşulları Sık Sorulan Sorular

Haluk Yavuzer
Üst Sayfa D.Cüceloğlu Yıkın Heykellerimi Haluk Yavuzer

 

Yavuzer'in Kitapları

 

MATURE®

Eğitim ve Aile Danışmanlığı

Merkezi

Telefon

216 327 06 39

533 262 54 57

Elektronik Posta

 

 

 

 

Sitenin Kullanım Koşulları

Kaynak gösterilmek koşulu ile sitemizden alıntı yapılabilir.

© 2000-2014 MATURE Eğitim

 

Sayın Haluk Yavuzer'i kitapları aracılığı ile tanımıştım. Daha sonra uygulamalı Psikoloji Mastır Programında öğrencisi olmuştum. Derslerinde deneyimlerini kendi ağzından duyabildim sorular sorabildim ve kendisini yakından tanıma fırsatı buldum. Işığını paylaşan Haluk Bey'e çok teşekkür ediyorum.

Ali Yirmidokuz
Uzman Psikolojik Danışman,
Eğitimci ve Yönetici

MATURE® Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezi Kurucusu

Prof. Dr.

Haluk Yavuzer

1965 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Pedagoji Bölümü’nde meslek yaşamına başlamış, “Çocuk ve Gençlik Psikolojisi ile Eğitimi”ni uzmanlık alanı olarak seçmiştir.

Ana-baba eğitimini, çocuğun eğitimi ve gelişimi için zorunlu gören Yavuzer, üniversitenin önemli bir işlevinin de uygulama olduğu düşüncesinden hareketle “Ana-Baba Okuları'nı kurmuştur.

1989 yılından beri 27 ilde açılan ve 17 bin ana-babaya hizmet götüren bu etkinliğin yanı sıra Dr.Yavuzer, öğretmenlerin eğitimini amaçlayan “Öğretmen Sohbetleri”ni de yurt düzeyinde yayma çabasındadır.

Dr.Yavuzer, yayınlarının çoğunda, bilimsel bulguları hayata geçirerek ana-babaları çocuk eğitimi konusunda aydınlatmayı hedeflemiştir.

Doktora eğitiminden sonra Londra Üniversitesi’nde “Çocuk Psikolojisi ve Eğitimi” ile “Çocuk Suçluluğu” konularında çalışmalar yapmış olan Haluk Yavuzer’in, yurtiçinde ve yurtdışında yayınlanmış çok sayıda bilimsel çalışması bulunmaktadır.

Halen İstanbul Üniversitesi, Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

 

E-posta: halukyavuzer@turk.net

Kitapları

 1. Ana-Baba Okulu
 2. Ana-Baba ve Çocuk
 3. Çocuğu Tanımak ve Anlamak
 4. Çocuğunuzun İlk 6 Yılı
 5. Çocuk Eğitimi El Kitabı
 6. Çocuk Psikolojisi
 7. Çocuk ve Suç
 8. Evlilik Okulu
 9. Gençleri Anlamak
 10. Okul Çağı Çocuğu
 11. Resimleriyle Çocuk