Anasayfa Hakkımızda İletişimin Önemi Niçin Mature? Bize Hangisi? İlk Tanışma Bize Uygun mu? Bizi Aydınlatanlar Atatürk’e İnsan / Çocuk Bebek Eğitimi Sınav Kaygısı Çocuk Eğitimi Ev Öğretmenleri Yetiştirme Programı Ev Öğr Eğitimleri Çocuklarımız Hizmetlerimiz Ailelerimizden Bizimle Tanışın Medyada Epiktetos Mutluluk Öngörü Zeytinin Teri Kazandığımız An! Muazzez İ. Çığ Ağız Sağlığımız Ertan Tuzlacı Cankurtaran Omuz Ağrısı TÜDADER Sitenin Kullanım Koşulları Sık Sorulan Sorular

Posta Gazetesi
Üst Sayfa Cumhuriyet Yeni Asır Milliyet Posta Gazetesi Star Gazetesi Sabah Hürriyet Gazetesi

 

 

MATURE®

Eğitim ve Aile Danışmanlığı

Merkezi

Telefon

0216 327 06 39 0533 262 54 57

Elektronik Posta

 

 

 

 

Sitenin Kullanım Koşulları

Kaynak gösterilmek koşulu ile sitemizden alıntı yapılabilir.

© 2000-2009 MATURE Eğitim

Bakıcı Değil Ev Öğretmeni

21 Ekim 1997

Bir Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezi olan MATURE'de çalışan Ev Öğretmenlerinin görevi yalnızca anne, baba evde olmadığı saatlerde çocuğu gözetmekten ibaret değil.

Çocuk gelişiminde anne babalara artık Ev Öğretmenleri yardımcı olacak.

Çocuklarını bakıcılara emanet edemeyen ve gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamalarını isteyen ailelerin başvuracakları bir adres var: MATURE. Bir Eğitim ve aile danışmanlık merkezi olan MATURE, çocuğu bilinçli bir şekilde eğitip yetiştirmeyi hedefliyor. Bağımsız ve kendini ifade edebilen çocukların yetiştirilmesi için gelişim aşamalarında onlara destek olacak Ev Öğretmenleri ile çalışılıyor.

0-3 ve 7-12 yaş arasına eğitim veren MATURE'de sosyal gelişmeleri açısından yuvaya gitmeleri gerektiğine inanıldığı için 3-6 yaş arası kapsam dışı bırakılmış. Burada çalışanlar da çocuk bakıcısı değil Ev Öğretmeni olarak adlandırılıyor.

MATURE yöneticilerine göre geleneksel yetiştirilme biçimi ve bilinçsiz bakıcılar yüzünden çocuklar gelişim aşamasında desteklenmek yerine köstekleniyorlar. Bu yüzden MATURE'de seçilen belli bir eğitim düzeyindeki adaylar özel bir eğitim programından geçiriliyor.

Çocuğun gelişim aşamaları konusunda anne baba da bilgilendirilerek bir eğitim programı oluşturuluyor. Ev Öğretmeni de bu program uyarınca çocuğun gelişmesini sağlayacak ortamlar yaratıyor. Çocukla birlikte evde yaptıkları çalışmalar Ev Öğretmeni tarafından not alınıyor. Bu notlar her ay anne baba, çocuk Ev Öğretmeni ve bir MATURE aile danışmanının katılımı ile gerçekleşen bir toplantıda ele alınıyor. Çocuğun ne durumda olduğu ve bir sonraki ay neler yapacağına karar veriliyor.

Posta Gazetesi'nde MATURE Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezi ile ilgili olarak çıkan haberler

 

Posta Gazetesine aşağıdaki telefon,  faks ve e-posta aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0212 505 65 11

Faks: 0212 505 65 20

e-posta: editor@posta.com.tr

 

Modern Çocuk Bakıcıları

30 Temmuz 1995

Sağlıklı, eğitimli, gelişmiş bir nesil için hizmet veren MATURE Bilimsel Bakım ve Eğitim Merkezi, ailelere eğitimli öğretmen sağlıyor.

MATURE Bilimsel Bakım ve Eğitim Merkezi topluma, sağlıklı, kendine güvenen, sorumluluk duyguları gelişmiş, bağımsız kişilikli mutlu çocuklar yetiştirmek amacıyla kurulmuş. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Semra Yirmidokuz ve Ali Yirmidokuz çiftinin kurduğu MATURE, üniversite mezunu gençler arasından seçtiği Ev Öğretmenlerine 15 günlük kurs uyguladıktan sonra ailelere gönderiyor.

0-3 yaş ve 6-12 yaş arasında çocukları olan aileler Ev Öğretmeni talebiyle başvurduklarında, özel yetiştirilmiş Ev Öğretmenleri, aile ve çocukla tanıştırılıyor.